Choď na obsah Choď na menu
 


Klusácky zápisník 2024

 

Bucephalos Misi nenašiel premožiteľa ani po zime

Úvodné dostihy klusáckej časti sezóny pod Tatrami skončili podľa očakávania triumfom vlaňajšieho slovenského derby - víťaza Bucephala Misi (Steakhouse), reprezentujúceho moravskú Stáj Skree. Päťročný hnedák valach v sulke s trénerom Davidom Dobrovolným opanoval Memoriál Ondreja Nagya (klusáky 1800 m, 3r+, 1000 eur, méty) pod záštitou syna legendárneho novotekovského trénera a starostu obce Nový Tekov Ladislava Nagya. A to napriek vstupnému štyridsaťmetrovému manku.

Odchovanec doktora Milana Šímu zo Šumavy rýchlo zmazal predpísaný prídavok a od polovice trate zvonka sekundoval lídrovi Hemlig Västerbo s Jindřichom Klaubenschalkom, ktorý takisto rýchlo eliminoval propozíciami stanovenú dvadsaťmetrovú stratu a nadiktoval selektívne tempo. Bucephalos Misi sa však na konci záverečného oblúka dostal do vedenia a zvíťazil pri výroku zadržane 16 dĺžok vo výbornom kilometrovom čase 1:20,6. Nadviazal pritom na štyri minuloročné prvenstvá zo Starého hája.

Striebro silnou koncovkou získal jeho premožiteľ z júlového Memoriálu JUDr. Róberta Deáka, dlho sa vzadu vezúci veterán Top Secret J vo farbách PlayAda Stables/HTC Drženice s amatérom Daliborom Skladanom. Na stupne sa dostal aj druhý slovenský zástupca Romeo Pro zo stajne Luna Racing Team pod vedením skúseného Pavla Morozova, ktorý odvodil úvodné stovky metrov a priebežne stále operoval okolo tretieho miesta. Vyššie spomínaný švédsky rodák Hemlig Västerbo v koncovke zhasol, dobeh uzavrela debutujúca Kovida Skree, ktorá pod taktovkou Jaroslava Dobrovolného doplatila na cválanie pri vybiehaní na protiľahlú stenu.

bucephalos_ciel.jpg

Bucephalos Misi s Davidom Dobrovolným víťazí v Memoriáli Ondreja Nagya.

FOTO: Mária Horníková

Bratislava - Starý háj, sobota 18. mája 2024

Memoriál Ondreja Nagya (klusáky, 3r+, 1800 m, 1000 eur, méty)

poradie meno vek, farba, pohlavie stajňa vodič čas
1./1. BUCEPHALOS MISI (CZE) 5 hd. val. Stáj Skree (CZE) David Dobrovolný 1:20,6
2./2. TOP SECRET J (A) 8 tm. hd. val.

PlayAda Stables/ H.T.C. Drženice

am. Dalibor Skladan 1:21,3
3./3. ROMEO PRO (UA) 5 r. val. Luna Racing Team Pavlo Morozov 1:24,2
4./4. HEMLIG VASTERBO (S) 5 hda. Stáj Alet (CZE) Jindřich Klaubenschalk 1:23,5
5./5. KOVIDA SKREE (CZE) 4 ra. R. S. AQUATECH CZ (CZE) Jaroslav Dobrovolný 1:26,5c

 

Memoriál Ondreja Nagya prilákal päticu aktérov

Úvodné zo štyroch plánovaných klusáckych zápolení v sezóne 2024, ktoré sa bude konať v sobotu 18. mája na hipodróme v bratislavskom Starom háji, prilákalo tak ako vlani päticu koní v českom a slovenskom tréningu.

Favoritom Memoriálu Ondreja Nagya (klusáky 1800 m, 3r+, 1000 eur, méty) pod záštitou syna legendárneho novotekovského trénera a starostu obce Nový Tekov Ladislava Nagya, bude minuloročný sériový víťaz z Bratislavy Bucephalos Misi (Steakhouse). Reprezentant střelickej centrály Skree neďaleko Brna vlani pod taktovkou Davida Dobrovolného získal štyri triumfy na trávnatom ovále, vrátane júlového derby. Pred mesiacom pritom dokázal päťročný hnedák valach zlepšiť na dráhe v Bravanticiach svoje osobné maximum na 1:14,5/km.

Okrem odchovanca doktora Milana Šímu zo Šumavy, ktorý bol osobným priateľom nebohého O. Nagya, môže na najvyššie priečky pomýšľať aj sedemročný švédsky hnedý valach Hemlig Västerbo (Sinou Madrik), reprezentujúci Stáj Alet z Kostomlat nad Labem. V jeho sulke sa objaví kouč Jindřich Klaubenschalk, ktorý kedysi začínal v pražskej filiálke Žrebčína Nový Tekov práve s bývalými zverencami trénera, po ktorom nesú dostihy meno...

  Prípadným prienikom do veľkého poradia by neprekvapili ani dvaja slovenskí zástupcovia. Drženický veterán Top Secret J (Eilean Donon) vlani okrem iného vytvoril nový slovenský rekord na strednej trati, tento rok však ešte zverenec amatéra Dalibora Skladana neštartoval a papierovo slabším súperom poskytne na krátkej trati výhodu šesťdesiatich metrov. Päťročný ryšavý rekonvalescent s ukrajinským pasom Romeo Pro (Montpellier) sa po nútenom vynechaní Slovenského klusáckeho derby a zdravotnej pauze presunul do Topoľčianok, kde sa pripravuje pod taktovkou skúseného Pavla Morozova a v apríli zanechali solídny dojem na severe Moravy, hoci v závere sa prepadli na nehonorované miesto.

Debutujúca štvorročná ryška Kovida Skree (Bob Harley) môže pod vedením Jaroslava Dobrovolného iba prevapiť.

NÁŠ TIP: BUCEPHALOS MISI (4) - HEMLIG VĀSTERBO (3) - TOP SECRET J (5)

 
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< máj / 2024 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 450935
Mesiac: 6179
Deň: 204