Choď na obsah Choď na menu
 


Klusácky zápisník 2023

 

Bucephalos Misi opanoval Memoriál Ondreja Nagya

   Prvé dostihy na slovenských dráhach v aktuálnej sezóne ovládol papierový spolufavorit Bucephalos Misi (Steakhouse - Yasmine Blou, Super Tilly), ktorého však stávkujúci diváci v bratislavskom Starom háji poslali v sobotu 20. mája na štart Memoriálu Ondreja Nagya (klusáky 1800 m, 3+, 1200 m, méty) vo vyrovnanom päťčlennom poli koní paradoxne s najvyššou kvótou 60:10. Dostihy pomenované na počeť legendárneho novotekovského trénera a vodiča tak získal symbolicky odchovanec jeho dlhoročného priateľa Milana Šímu zo Šumavy, ktorý mal koncom 90. rokov svoje prvé klusáky v tréningu práve v Novom Tekove.

   Štvorročný hnedák valach zo stajne Skree od trénera Jaroslava Dobrovolného zo Střelíc pri Brne dokázal v cieľovej rovine vystupňovať tempo a útokom z priebežného druhého miesta odrazil nápor rovesníka s ukrajinským pasom Romea Pro, ktorému poskytoval vstupnú dvadsaťmetrovú výhodu. Zástupca slovenskej stajne Luna Racing Team pod vedením Pavla Morozova si tak zopakoval nedávne striebro z českých Bravantíc. Na stupne sa útokom zvonka dostal aj rekonvalescent Top Secret J, ktorý nastupoval na dráhu po vyše poldruharočnej zdravotnej prestávke a ktorého pre domácu stajňu PlayAda Stables/H.T.C. Drženice viedol pri predpísanom štyridsaťmetrovom vstupnom manku tréner s amatérskou licenciou Dalibor Skladan.

   Spolufavoritka a premiantka lanského júnového testu z Bratislavy Frajerka Misi s Ondřejom Kozlom v sulke v tesnom finiši doplatila na obiehanie metrov v záverečnom oblúku. Jej tréningová družka z moravských Tečovíc Barunka Misi pod taktovkou debutujúcej amatérky Barbory Šebestovej od polovice trate prekvapivo neakceptovala tempo, hoci bolo kvôli taktizovaniu na špici veľmi pomalé a výkonom 1:31,8 skôr pripomínalo časy, ktoré pri svojich štyroch triumfoch v sulke dosiahol Ondrej Nagy v Československom klusáckom derby...

bucefal_romo.jpg

FOTO: Anton Martinec

 

Bratislava - Starý háj, sobota 20. mája 2023

Memoriál Ondreja Nagya (klusáky, 3r+, 1800 m, 1200 eur, méty)

poradie meno vek, farba, pohlavie stajňa vodič čas
1./1. BUCEPHALOS MISI (CZE) 4 hd. val. Stáj Skree (CZE) David Dobrovolný 1:31,8
2./2. ROMEO PRO (UA) 4 r. val. Luna Racing Team Pavlo Morozov 1:33,0
3./3. TOP SECRET J (A) 7 tm. hd. val.

PlayAda Stables/

H.T.C. Drženice

am. Dalibor Skladan 1:31,0
4./4. FRAJERKA MISI (CZE) 5 hda. Stáj Tečovice (CZE) Ondřej Kozel 1:32,0
5./5. BARUNKA MISI (CZE) 5 hda. Stáj O. K. am. Barbora Šebestová 1:35,5

 

 

 

Ukrajinský import Romeo Pro strieborný v Bravanticiach

   Premiérové vystúpenie ryšiaka, ktorý cez zimu prišiel po náročnej ceste z Kyjeva na Slovensko, dopadol prvú májovú sobotu nad očakávanie. Štvorročný valach Romeo Pro (Montpelier), ktorého prípravu zastrešil niekdajší slovenský šampión Pavel Morozov, sa predstavil na dostihovom mítingu v Bravanticiach na severe Moravy a v poli šiestich koní nestačil iba na nemeckú zástupkyňu Nott Eck (Express Bourbon).

   Do augustového Slovenského klusáckeho derby smerujúci zástupca stajne Luna Racing manželov Viery a Jána Madarászovcov nastúpil v Cene Českej klusáckej asociácie (klusáky 1640 m, 3r+, 22 500 Kč, autoštart) pod taktovkou skúseného moravského trénera a vodiča Jaroslava Dobrovolného a väčšinu trate diktoval solídne tempo, na začiatku cieľovej roviny však pri stávkovej kvóte 39:10 ako druhá papierová šanca poľa nedokázal zachytiť nástup debutujúcej favoritky. Napriek tomu výkonom 1:20,1 na kilometer zlepšil svoje vlaňajšie maximum z ukrajinskej metropoly a potvrdil, že sa neustále zlepšuje. Polobrata ukrajinského derby-víťaza Romansa z chovu Oleksandra Vorobjova by teraz mali vidieť aj diváci v bratislavskom Starom háji...

 

romeocr.jpg

FOTO: Karla Hubníková

 
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< máj / 2023 >>


Štatistiky

Online: 4
Celkom: 391106
Mesiac: 5023
Deň: 136